All for Joomla All for Webmasters

Cukierowo

{idkey=9667b0[url=http%3A%2F%2Fviawwwgamers.pl%2Flista-gier%2Fsymulacje%2F979-cukierowo.html][title=Cukierowo][desc=Cukierowo+to+dedykowana+dzieciom+gra+zr%C4%99czno%C5%9Bciowa%2C+polegaj%C4%85ca+na+%C4%87wiczeniu+refleksu+poprzez+wskazywanie+maskotce+owoc%C3%B3w+do+spo%C5%BCycia.+]}{cmp_start idkey=4032[url=http%3A%2F%2Fviawwwgamers.pl%2Flista-gier%2Fsymulacje%2F979-cukierowo.html][title=Cukierowo][desc=Cukierowo+to+dedykowana+dzieciom+gra+zr%C4%99czno%C5%9Bciowa%2C+polegaj%C4%85ca+na+%C4%87wiczeniu+refleksu+poprzez+wskazywanie+maskotce+owoc%C3%B3w+do+spo%C5%BCycia.+]}

CukierowoLogo

Aplikacja została stworzona zgodnie z wytycznymi psychologów i ma wspierać rozwój dziecka. Jej producentem jest Macro Games S.A., a na polski rynek została wprowadzona we współpracy z Big Blue Marble Inc.

Cukierowo to dedykowana dzieciom gra zręcznościowa, polegająca na ćwiczeniu refleksu poprzez wskazywanie maskotce owoców do spożycia. Gra powstała we współpracy z psychologiem dziecięcym i bazuje na najnowszych odkryciach badawczych neuropsychologii. Grająca w nią osoba ćwiczy m.in. refleks, funkcje wykonawcze (kontrola i hamowanie) orazskupienie uwagi, co znacząco przyczynia się do ogólnej poprawy funkcjonowania poznawczego.

Spora cześć badań wskazuje, że gry, nawet te najprostsze, mogą mieć pozytywny wpływ na nasze umiejętności i rozwój. U dzieci poprawia się motoryka na linii ręka - oko, zauważa się lepszą regulację emocji oraz ogólny rozwój poznawczy, uwzględniający szybkość reakcji, widzenie, koncentrację i rozpoznawanie bodźców.  Przy projektowaniu gry zwrócono uwagę na to, by uwzględnić te elementy – mówi Witold Siekierzyński, psycholog współpracujący z Macro Games S.A.

Premiera gry odbyła się na targach motoryzacyjnych Moto EXPO XXI w strefie dziecięcej, gdzie najmłodsi mieli okazję spędzić czas m.in. w świecie Minecraft – grając, rysując, kolorując oraz biorąc udział w zabawach i animacjach specjalnie przygotowanych przez zespół Mycraft.pl - największego i najstarszego w Polsce centrum społeczności Minecraft. Cukierowo spotkało się z bardzo życzliwym przyjęciem. Rodzice zachwalali nie tylko prostotę gry, ale też przyjazną dla dziecięcego  oka szatę graficzną.

Grę można pobrać na stronie www.cukierowo.pl i w sklepie Google Play.

{cmp_end}{idkey=9667b1[url=http%3A%2F%2Fviawwwgamers.pl%2Flista-gier%2Fsymulacje%2F979-cukierowo.html][title=Cukierowo][desc=Cukierowo+to+dedykowana+dzieciom+gra+zr%C4%99czno%C5%9Bciowa%2C+polegaj%C4%85ca+na+%C4%87wiczeniu+refleksu+poprzez+wskazywanie+maskotce+owoc%C3%B3w+do+spo%C5%BCycia.+]}
Last modification: Pn 13 Mar 2017

Partnerzy

Kupuj,sprzedawaj, handluj